Přesuout na hlavní obsah

Kritéria výběru

Výběr sportů
Jedná se o sportovní disciplíny, které jsou zařazeny v Olympijském programu, jak pro letní, tak zimní OH, a mají v Plzeňském kraji tradici a úspěchy.
Jelikož se nedají srovnávat individuální sporty mezi sebou, každý z uvedených sportů získal kvótu na základě několika faktorů:
- ekonomická náročnost sportu
- konkurence v daném sportu v rámci ČR
- členská základna a počet klubů (oddílů) v Plzeňském kraji
- infrastruktura pro daný sport (rozsah a kvalita sportovišť)
- zajištění a podpora ze strany národního svazu a SG Plzeň
Tím jsme získali následující sporty – alpské lyžování, atletika, badminton, box, cyklistika, golf, judo, klasické lyžování, lukostřelba, plavání, rychlostní kanoistika, slalom na divoké vodě, sportovní střelba, stolní tenis, tenis, triatlon a zápas.

Výběr sportovců
Na základě naší komunikace s každým svazem jsme získali ke spolupráci tzv. Garanty sportu.
Sportovci pak byli vybíráni na základě svých výsledků a doporučení od Garantů pro každý sport s tím, že musejí splňovat následující kritéria:
Každý sportovec musí splňovat vysokou sportovní výkonnost a dvě ze tří podmínek:
- musí mít bydliště, školu nebo sportovní oddíl na území Plzeňského kraje.

Statistiky
Věkem náleží do výběru sportovci pro rok 2019 s narozením v roce 2008 a starší, nejstarší uchazeči jsou lonští maturanti denního studia střední školy.
Více než polovina vybraných jsou studenti SG Plzeň, lehce převažují dívky a více než 75 % jsou již REPREZENTANTY České republiky.
Kritéria výběru splnilo 17 sportovních odvětví a 61 talentovaných sportovců, kterým je poskytována podpora tréninkového procesu v roce 2020.

Chcete dostávat aktuální novinky a zprávy Akademie? Zapište zde svůj e-mail.