Pomoc! Vlna úspěchů zaplavila náš kraj :-)

Atletika
Na stadionu v Karlových Varech se konalo 1. kolo oblastního mistrovství družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek z Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje. V juniorkách vybojovaly dvě prvá místa Linda Hettlerová a Linda Suchá, jedno pak Barbara Píchalová a v dorostu Petra Sičaková, všechny z AK Škoda Plzeň, který jako obvykle dominoval ve všech věkových kategoriích.

Lyžování – klasické
Běžkaři mají v létě závodů pomálu, zato dosáhli významného milníku. Jejich Sport Club Plzeň oslavil 20 let činnosti. Popřejme mu, aby i nadále směle konkuroval profesionálním klubům ;-)

Plavání
Tomáš Chocholatý zářil na vodní nádrži Seč na mistrovství republiky v dálkovém plavání. Nejenom že ve svojí věkové kategorii tenhle šestnáctiletý závodník PK Slávia VŠ Plzeň nemá konkurenci, ale mezi dospělými skončil druhý na 5 km a třetí na 10 km!

Triatlon
Filip Matějovič (TAP) nedal na Výrovském triatlonu (hlavně v běhu) nikomu šanci a v konkurenci 94 borců vyhrál bez rozdílu věku, pohlaví, vzdělání, … :-) Barbora Stupková bojuje o členství v AIS a zvítězila na XTERRA Most. Jan Řehula se svými svěřenci tráví začátek července v Račicích. „Po soustředění přichází v Labe aréně na řadu sprinterský Triathlon Fest, kde by si měl každý ze špičky zazávodit hned třikrát – v sobotu se individuální časovkou kvalifikovat do finále a v neděli se ukázat ve štafetách,“ říká bronzový olympionik.

Cyklistika
Zatímco Petr Kelemen splnil úkol svého trenéra Aleše Kroužeckého a ovládl dráhařské omnium v Prostějově, MS Bike Academy Racing se představí o prvním červencovém víkendu na domácí trati ve Městě Touškov na úvodním podniku českého poháru horských kol – https://www.touskov.bike/

Golf

Sportovní střelba
Druhým závodem střelců po nucené pauze byl původně neplánovaný závod reprezentace v Plzni-Lobzích. Částečná náhrada za neuskutečněné mezinárodní závody... Zúčastnili se jich i členové AIS a vytvořili si osobní rekordy! „Helče Klailové se závody povedly, hlavně v disciplíně sportovní pistole, kde v osobním rekordu 550 bodů skončila na 5. místě (3. místo Juniorky),“ hlásí trenér Josef Fiala a jeho kolega Milan Mach ho doplňuje: „Veronika Blažíčková v závodě sportovní malorážkou 3 x 40 ran si nevedla mezi dospělými vůbec špatně. Po průměrném začátku závodu, kde se střílí v poloze vkleče, se v druhé poloze vleže zlepšila. V závěrečné části, což je poloha vstoje, se po úvodní nepříliš povedené desetiranné položce dokázala vzchopit a soustředit na závěr závodu a dotáhnout výsledek k pěknému osobnímu rekordu 1148 b., který nakonec znamenal 17. pozici mezi dospělými. Další den jen potvrdila celkově zlepšující se výkonnost a s 1145 b. obsadila 15. místo.“

Tenis
Jonáš Forejtek vyhrál silně obsazený turnaj dospělých ve Starých Splavech a poskytl rozhovor – https://www.tenisovysvet.cz/article/detail/11921--stare-splavy-prekvapive-tituly-krejcikova-prehrala-siniakovou-finale-muzu-se-neuskutecnilo

Slalom na divoké vodě
Bára Galušková (na fotce) i v dalším dílu českého poháru žáků porazila jak všechny holky, tak i kluky! Hodnotí otec a trenér Vladislav Galuška: „Samotný terén ve Strakonicích nebyl příliš obtížný, ale vytyčená trať lehká nebyla. Bára si byla vědoma, že je favoritkou, a proto nepřeháněla tempo... A sobotu sice jela ze všech cca 50 českých dívek na startu o sekundu nejrychleji, ale s jedním dotekem byla až třetí. Spousty lidí, co sledovalo závody, říkalo, že to není ta Bára, která je schopna porážet i kluky. V neděli bylo ale zase vše po staru. Bára sobotním výsledkem zjistila, že jistit závodní jízdy se nemá, a hned první nedělní bezchybnou jízdou bylo jasné, že je asi zbytečné se za ní honit. Kategorii žákyň vyhrála o 4 sekundy a porazila i všech 126 kluků na startu, přičemž by jejich kategorii vyhrála o 1,5 s.“