Martin Kočandrle vybojoval stříbro na MČR

V Novém Městě na Moravě zafungovala osvědčená spolupráce Sport Clubu Plzeň, sportovního gymplu a AIS.

„MČR se konalo od 31. 1. do 2. 2. Jely se tři závody, pátek – klasika sprint, sobota – 10 km skate interval, neděle – 10 km klasika hromadný start,“ popisuje sedmnáctiletý borec, který soutěží v kategorii staršího dorostu.

„S pátečním sprintem jsem spokojen, jelikož se nepovažuji za sprintera. Tudíž bramborové umístění beru všema deseti.

Sobotní distance nebyla podle mých představ. Nohy jsem začal cítit už hned v prvním kopci. Bylo z toho 17. místo.

Nedělní distance se mi jela podstatně lépe než sobotní závod, protože se jel hromaďák. Věděl jsem, jak na tom průběžně jsem. Ve druhém kole nám ze skupiny ujel celkový vítěz a začalo se taktizovat. Nikdo nechtěl tahat celou skupinu.

Ke konci závodu jsem se společně se dvěma soupeři odtrhl a začal boj o stříbro. Rozhodující sprint proběhl až v cílové rovince. Souboj jsem vyhrál a celkově jsem dojel 2.“

Ještě doplňme, že Štěpán Zuna dojel v konkurenci tří desítek mladších dorostenců v obou distančních závodech šestý a ve sprintu sedmý. Oběma svěřencům Jakub Nováka a Vladislava Razýma gratulujeme a děkujeme za reprezentaci Plzeňského kraje!