Úspěšné vystoupení na I. nominačním závodě zajistilo kajakářce Karolíně Voříškové nominaci na Světový pohár v Szegedu, který se uskuteční ve dnech 15.–18. května 2025. Karolína bude reprezentovat Českou republiku v disciplínách K4 500 m a K1 200 m.
Účast na světovém poháru je pro Karolínu první možností porovnat se s dospělou světovou špičkou a cennou zkušeností do budoucna.
Kromě sportovních výzev však Karolína čelí i těm studijním, v květnu ji totiž čeká maturita. Díky vstřícnosti Plzeňské obchodní akademie mohla absolvovat nominační závody a současně se zúčastnit písemné části maturitních zkoušek.
V současnosti se připravuje na vrcholné závody v rámci soustředění v Račicích, odkud si dojíždí skládat jednotlivé části maturity. Karolíně přejeme hodně štěstí nejen na vodě, ale i u maturitních zkoušek!
Autor: Aneta Němečková