Přesuout na hlavní obsah

Zátěžové testy a výživové poradenství

Základní informace k vyšetřením

Analýza výživových návyků sportovce a doporučení jejich změn:

  ·Sportovci, rodiče i trenéři dostali 14. 6. 2018 e-mailem z office@ais-pk.cz s předmětem „Akademie – WinPeaks (zátěžové testy a výživové poradenství)“ náš formulář, do kterého sportovci podle přiložených instrukcí po dobu 7 dnů doplňují svůj jídelníček. Ten nám pak vyplněný odešlou e-mailem (info@winpeaks.cz). My provedeme analýzu stravovacích návyků (přijímané energie a jednotlivých živin).

  ·Následně se objednáte na naše pracoviště (https://www.winpeaks.cz/kontakty/), kde Vám provedeme analýzu složení těla za pomoci vážení, bioimpedance (zjednodušeně: elektrický odpor živých tkání) a kaliperace (měření tuku). Tato diagnostika umožní dokonalé sledování pokroků v aktuálním stavu stavby těla a sledování jejích změn.

  ·V rámci návštěvy zhodnotíme i Vaši energetickou spotřebu, která je dána jednak Vaším klidovým metabolismem a jednak Vaším sportovním zatížením.

  ·Na podkladě všech informací nakonec doporučíme změny ve Vašich stravovacích návycích.

Zátěžové testy:

výběr a jejich frekvence v průběhu roku budou podřízeny sportu, který provozujete, a dohodě s trenérem. Dále bude typ testu volen podle Vašeho věku. U vytrvalostních sportů, jako je cyklistika, triatlon, běh a klasické lyžování, je potřeba test opakovat častěji než u sportů nevytrvalostního charakteru. Podrobnější popisy těchto vyšetření najdete na tomto odkazu –https://www.winpeaks.cz/sluzby/laborator-vykonu/.

Příprava na test a jak test probíhá:

  ·Termín testu dostanete od Vašeho trenéra.

  ·2 dny před testováním vynechejte namáhavý trénink (lehký vytrvalostní je v pořádku).

  ·Základem je být ráno nasnídaný.

  ·Event. polední lehké jídlo si dejte 2 hodiny před samotným testováním (platí pro odpolední testování).

  ·V průběhu dne mějte dostatečný příjem tekutin.

  ·2 hodiny před testováním nepijte kávu ani jiné stimulanty (čaj, energetické či kofeinové nápoje).

  ·Pro test na běhátku s sebou vezměte čisté sportovní oblečení a obuv, pro test na kole cyklistický dres a tretry.

  ·Pro test na cyklickém ergometru si vezměte s sebou čistý rám bez předního a zadního kola (používáme trenažér Cyklus 2), cyklistický dres a tretry. Pokud kolo nevlastníte, lze provést na našem vybavení. Nicméně pro cyklistu je vždy lepší test na vlastním materiálu, na kterém jezdí denně.

  ·Pokud vlastníte kolo s pevnými osami, tak si přineste s rámem i přední osu (nutné pro upevnění Vašeho rámu do trenažéru). Možné je instalovat jak osu o průměru 12 mm, tak i osu o průměru 15 mm.

  ·Základní hygienické potřeby včetně 2 ručníků – jeden na test a jeden na osprchování po testu (sprcha je k dispozici).

  ·V případě nachlazení či léčby antibiotiky testy neprovádíme.

  ·Pokud onemocníte či zjistíte, že test nestihnete, prosíme, kontaktuje nás co nejdříve (info@winpeaks.cz), abychom se mohli domluvit na jiném termínu a uvolnit tak Váš termín pro jiného zájemce.

Chcete dostávat aktuální novinky a zprávy Akademie? Zapište zde svůj e-mail.