Pódia judistů na MČR i evropském poháru

Anna Skalská, Pavlína Marešová a Zdeněk Mrázek zviditelnili Judoclub, sportovní gymnázium, kraj i zem.

O tituly mistrů republiky se v Jičíně utkali junioři a juniorky z celého Česka. Nechyběli ani závodníci Judoclubu Plzeň, kteří si vedli velice dobře. V celkovém součtu medailí získali dvakrát stříbrnou a dvakrát bronzovou příčku a jedenkrát sedmé místo. Cenné kovy vybojovali i oba členové AIS PK: Zdeněk Mrázek (66 kg) stříbrnou a Pavlína Marešová (57 kg) bronzovou.

Na Krétě se uskutečnil turnaj ze série IJF Cadets Tour. Mezi českými dorosteneckými reprezentanty jsme měli zástupkyni Judoclubu Plzeň Annu Skalskou, a to v hmotnostní kategorii do 63 kg. Po vydařeném premiérovém startu za dorost v Záhřebu (CRO) získala Anna Skalská 7. místo a poté další 7. místo v Coimbře (POR). Pak úspěšně navázala na dalším turnaji. Na evropském poháru kadetů v Chanii na Krétě v konkurenci borců z 18 států dokázala vybojovat 2. místo.