Atleti přivezli z MSJ dvě finálová umístění

Na světovém šampionátu v atletice do 20 let vybojovali borci patřící do Akademie hned dvakrát Top10.

Ve finském Tampere se uskutečnilo mistrovství světa atletů do dvaceti let a neztratili se na něm ani svěřenci Lucie Plašilové z AK Škoda Plzeň. Kateřina Skypalová postoupila z kvalifikace čtvrtým nejlepším pokusem ze všech kladivářek a ve finále skončila o centimetr sedmá. Na medaili jí chybělo dva a půl metru. Jakub Forejt prošel z kvalifikace diskařů pátým nejdelším hodem a ve finále byl o centimetr devátý. Medaile byly o tři metry dál. Jeho bratr Michal obsadil v kvalifikaci 20. místo, na postup mu scházel metr. Zajímavostí je, že tahle urostlá dvojčata dosáhla den před soutěží plnoletosti :-)